Den dětí s můzami - Mismusic

První soukromá základní umělecká škola Kopřivnice
Přejít na obsah

Den dětí s můzami

Den dětí s „Múzami“ – Saxofonový soubor

Letošní ročník Múziády 2019 – IV. ročník festivalu ZUŠ Moravskoslezského kraje se opět, stejně jako v loňském roce, uskutečnil pod záštitou náměstků moravskoslezského kraje Mgr.et Mgr. Lukáše Curyla, Mgr. Stanislava Folwarcneho a náměstka primátora města Ostravy Ing. Zbyňka Pražáka, Ph.D.

V rámci tohoto festivalu proběhl v sobotu 1. června 2019 od 10.00 do 15.30 hod. Den dětí s „ Múzami“ v Nové Karolině. Během celé akce se představilo více než dvě stovky účinkujících z celkem 14 souborů ZUŠ z celého moravskoslezského kraje, které prezentovaly svou celoroční práci. V pestrém programu účinkovali – taneční soubory z Opavy a Ostravy-Mar. Hor, kytarové soubory z Bohumína a Českého Těšína, hudecká muzika z Bohumína, soubory z Kopřivnice, Karviné. V odpoledním programu pak soubory a kapely z Třince, Bílovce, Havířova, Ostravy – Zábřehu a z Kopřivnice.

Všichni, kteří se na Karolinu přišli podívat, povzbudit své děti nebo se jenom tak zastavili na chvíli, jistě nelitovali. Pestrá a hodnotná vystoupení žáků všech věkových kategorií našich škol se setkávala s velkým ohlasem publika a srdečný potlesk zněl Karolinou po celou dobu konání této krásné prezentace práce ZUŠ.

Za sebe bych rád vyzdvihnul výkony všech našich žáků v souboru a především sólisty na tenor saxofon Matěje Kahánka. Pevně věřím, že budeme mít možnost se prezentovat opět za rok.
vedoucí Saxofonového souboru Mgr. Michal Holub, DiS.
© 2017 První SZUŠ MIS music o.p.s.
Návrat na obsah