Pěvecký sbor Gaudium - MIS music o.p.s.

První soukromá základní
umělecká škola MIS music o.p.s.
Title
Přejít na obsah

Pěvecký sbor Gaudium

O škole > Orchestry

PĚVECKÝ SBOR GAUDIUM

Pěvecký sbor založený v roce 2011 pod vedením
Bc.Věry Michálkové.


GAUDIUM ve Francii!!!!!

fotogalerie

GAUDIUM V Praze!!!!!!
článek a fotogaleriePěvecký sbor GAUDIUM
hledá další zpěváky!!!!Pěvecký sbor Gaudium, byl založen v roce 2011 svou současnou sbormistryní Bc. Věrou Michálkovou. V průběhu své existence se stal aktivním tělesem.
 Je pravidelnou součástí koncertů pořádaných ZUŠ, ale vystupuje také samostatně na kulturních akcích pořádaných městem Kopřivnice. Spolupracuje s Pěveckým sdružením Kopřivnice (dále PSK), se kterým již, se svým programem, vystoupil na mnoha Vánočních i jinak zaměřených koncertech nejen v regionu. V loňském roce například oba tyto sbory společně vystoupily v Chrámu sv. Víta v Praze a v červnu 2015 se zúčastnily společného koncertního zájezdu do Francie. Protože sborové zpívání neodmyslitelně patří k městu Kopřivnice již od roku 1922, vidí PSK v Pěveckém sboru mladých Gaudium svou budoucnost. Proto také převzalo nad sborem Gaudium jakýsi patronát.
V současné době má PS Gaudium 25 členů věkové kategorie 9 – 22 let. Repertoár sboru je vybírán s ohledem na věk zpěváků, ale snaží se o žánrovou pestrost. Proto má na programu kromě dětských a lidových písní i duchovní skladby od středověkých chorálů až po současnou tvorbu, gospely, spirituály i muzikálové, filmové a populární melodie.
Na koncertech zazněly skladby v českém, slovenském, latinském, anglickém, svahilském, romském a francouzském jazyce.
Většina dětí (sboristů) studuje jako hlavní obor hru na hudební nástroj a zpívání má přispět k rozvoji jejich celkové hudebnosti. Máme mezi sebou ale také děti, které se v naši umělecké škole věnují pouze studiu sborového zpěvu.

Rádi přivítáme nové členy. Chtěli bychom, aby se v našem pěveckém sboru zpěváci cítili dobře, aby rostla jejich chuť společně zpívat a společně trávit čas. K tomu také přizpůsobujeme náplň zkoušek, při kterých jsou vždy aktivní všichni členové a podílejí se nejen na nastudování písní, ale také pomáhají vymýšlet jejich aranže, rozhodují o stavbě programů na koncertech apod.

Pravidelné zkoušky pěveckého sboru se konají každý čtvrtek 17:20-18:50 hod.,
v prostorách ZUŠ.


Chcete zpívat s námi?
• Přijďte kdykoli na zkoušku sboru do První SZUŠ MIS music ve čtvrtek 17:20 –18:50h.
• Kontaktujte sbormistra Bc. Věru Michálkovou; michalkova.verka@seznam.cz, 724930559;
První SZUŠ MIS music o.p.s., učebna č. 8 (1.patro)
• Kontaktujte kancelář První SZUŠ MIS music o.p.s.
• Přijďte na náš koncert a hlaste se k nám :o)


  Zřizovatel:
  První SZUŠ MIS music o.p.s.
 Obránců míru 892
 74221 Kopřivnice

tel.: +420 736 749 530
Návrat na obsah